Bask Bölgesi İSPANYA

Bask Bölgesi

İSPANYA

San Sebastian

Uzun süredir seyyahları mutfağına çeken, Michelin denetçilerinin sevgili kenti San Sebastián Bilbao’dan kolayca ulaşılabilen küçücük ama bir o kadar da güzel ve etkiyici bir Bask şehridir. Baskça adı Donostia olan San Sebastian, İspanya’nın Atlantik Okyanusu kıyısında LA Concha koyunun masmavi denizi ve yemşeşil tepelerin arasında ve hemen kuzeydeki Fransa sınırına çok yakın bir konuma sahiptir. Hem Bask hem de Fransız kültürünün harmanlandığı bu bölge Boutique Style misafirlerine özel sanat ve gurme turuyla renklendirilebilir.

San Sebastian’a Temmuz, Ağustos, Eylül aylarından birinde gidebilirseniz, dünyaca ünlü San Sebastian Klasik Müzik Festivali, San Sebastian Caz Müzik Festivali ya da San Sebastian Film Festivali’ni izleme şansı yakalayabilirsiniz.

Bilbao

Atlantik Okyanusu’nun Biskay Körfezi sahilinde Bask Bölgesi’nin kuzeydoğusunda konumlanan Bilbao şehri geniş meydanları, Nevrion nehri kıyısında uzanan caddeleri ve eski ile yeninin harmanlandığı eşsiz tasarımlı binalarıyla gerçekten de görülmeye değer bir liman şehri.

Boutique Style ayrıcalığı ile yuvarlak titanyum cephesiyle ünlü Guggenheim Müzesi; Jeff Koons’un eseri Puppy heykeli; tapas barları ve gece kulüpleriyle dolan Casco Viejo sokaklarıyla Bilbao'yu gerçekten çok seveceksiniz..

La Rioja

İspanya’nın kuzeyinde yer alan ve ülkenin en büyük ve en eski şarap bölgesi olan Rioja, Ebro nehrinin her iki yanını saran ve Rioja Alta, Rioja Baja ve Rioja Alavesa olmak üzere üçe ayrılan özerk bir bölgedir. Ortaçağ köyleri, nefis şarapları, yuvarlak tepeli şarap bağları manzaraları ile İspanya'nın Toskanası'dır adeta. Bölge yaşayanları şarap üreticiliğine gönüllerini vermişler ve farklı üzümler yetiştirip şaraplarında kendine has tatlar yakalamışlardır.

Bu küçük sevimli ortaçağ köylerinde özel şarap tadım turlarına katılabilir böylece en mağaramsı mahsenlerden en avant-garde yöntemlere kadar farklı üretim kültürlerini gözlemleme hem de bu şahane şarpların Boutique Style farkı ile her çeşidini tatma imkânı bulabilirsiniz.

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım