Beyrut LÜBNAN

Beyrut

LÜBNAN

Akdeniz’in en kozmopolit kentlerinden birisi olan Beyrut, tam anlamıyla doğu-batı sentezini gözlemleyebileceğiniz bir şehir. Farklı din ve ırklardan bir çok insanın bir arada yaşadığı Beyrut, toprak rengi binalarla bezeli sokakları, renkli eğlence hayatı, farklı kültürlere ev sahipliği yapmasıyla oluşmuş zengin mutfağı ve tarihi yapılarıyla Ortadoğu’nun Paris’i ünvanını kazanmıştır. Özellikle gece hayatı ile dikkat çeken kentte ünlü Monot Caddesi ve Uruguay Caddesi lüks bar ve restoranları ile dikkat çekerken, Özgürlük meydanın da bulunduğu Downtown bölgesi ise şehrin hareketli lokal hayatını sizlere sunuyor.

Yüzyıllar boyu ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin izlerini keşfedebileceğiniz Beyrut Ulusal Müzesi, dünyanın en eşsiz mozaiklerinden Yedi Bilgi Mozaiğine ev sahipliği yapıyor. Dünyanın ilk camiilerinden Al Omari Camii, Sultanahmet camiinden esinlenerek yapılan Mohammed Al Amin Camii ve hemen yakınında bulunan Ortadoğunun en eski katedrallerinden St. George Maronite Katedrali, şehrin manzarasında muhteşem bir kontrast oluşturuyor. Rengarenk doğal isik gösterileri ile dünya harikalarından biri olarak gösterilen Jeitta Mağarası ve muhteşem Beyrut manzarası ile Harissa Tepesi de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında.

Boutique Style Travel farkı, Dünyanın en eski şehirlerinden olan, alfabenin keşfedildiği ve İncil’e adını veren Unesco Dünya Mirası Listelerinden bulunan Byblos kentine günübirlik ziyaret edebilir ya da Beyrut’un müthiş gurme mutfağını deneyimleyebileceğiniz bir yeme-içme turuna çıkabilirsiniz.. Bir çok özel partiye, etkinliğe ve festivale ev sahipliği yapan kentte, Beyrut Uluslararası Film Festivali gibi en özel etkinlik ve davetlere VIP konuk olarak katılma ayrıcalığı elde edebilir, kentin dünyaca ünlü eğlence hayatını en ayrıcalıklı şekilde deneyimleyebilirsiniz...

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım