Edinburgh İSKOÇYA

Edinburgh

İSKOÇYA

İskoçya’nın başkenti Edinburgh, gökyüzüne uzanan gotik tarzdaki şatoları, kuleleri, tarih kokan sokakları ve sımsıcak insanları ile İskoçya’nın en güzel şehirlerinden. Sokaklarında dolaşırken Ortaçağ’da ya da adeta bir Tolkien romanındaymış gibi hissedeceğiniz kentin büyülü atmosferinin yanı sıra İskoçya’nın en kaliteli ve egzotik restoranlarını da Edinburg’da bulunmaktadır.

Old town (eski kent) ve New town(yeni kent) olarak ikiye ayrılmış Edinburg’da, özellikle Unesco Dünya Mirası listesindeki muhteşem yapılarıyla old town bölgesi tarihi ve kültürel anlamda oldukça cezbedici. Bu bölgede bulunan, tüm şehre hakim konumuyla Edinburgh kalesi, kaleden başlayıp kraliyet ailesinin şatosu olan Holyrood Sarayına kadar uzanan ve geleneksel kilt elbiselerini giymiş bir çok yerli görebileceğiniz High Street Bulvarı, nam’ı diğer Royal Mile, bölgenin başlıca ziyaret noktalarından. İskoç viskinin tarihini ve tüm inceliklerini keşfedecebileceğiniz Viski Müzesi de bu cadde üzerinde yer alıyor. Şehrin yeni bölgesini (New town) ziyaret ettiğinizde ise ilk durağınız birbirinden lüks mağazaları ve alışveriş imkanlarıyla Princess Bulvarı olacaktır. Bu bulvarda bulunan İskoç Ulusal Müzesi’nde Monet, Van Gogh gibi ünlü sanatçıların eserlerini görme şansını elde edebilirsiniz. Ayrıca gotik mimari harikası Rossyln Şatosunu da ziyaret ederek ünlü Da Vinci Şifresi kitabında da geçen bu muhteşem yapının gizemlerini yeniden keşfedebilirsiniz.

Boutique Style Travel farkı ile İskoçya kraliyet mücevherlerini görebileceğiniz sadece size özel bir tur yapabilir, En güzel İskoç viskilerini, İskoç milli yemeği Haggis’in yanı sıra, yerel ve egzotik mutfağının lezzetlerini deneyimleyebileceğiniz size özel bir gurme turuna çıkabilirsiniz. Binlerce yıllık geçmişi olan İskoç el işi sanat atölyelerini dolaşarak, Boutique Style Travel ayrıcalığı ile özel dersler alabilirsiniz.

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım