Marakeş FAS

Marakeş

FAS

Kızıl renkli “terra cota” toprağının ve o topraktan yapılmış bölgeye özgü şehir yapılarının vermiş olduğu renk ile “Kızıl Şehir” olarak adlandırılan Marakeş, Fas’ın ve hatta Kuzey Afrika’nın en önemli şehridir.

Şehrin her daim hareketli egzotik meydanı aynı zamanda UNESCO tarafından koruma altındaki ender meydanlardan Jemaa el Fna, her an karnaval tadında eğlencelerin yaşandığı ve yöresel lezzetlerin tadılabileceği çok özel bir ziyaret noktasıdır. Gündüzleri Yılan dansçıları, kına dövmecileri ve falcılar; akşamları ise köçekler, cambazlar ile eğlence boyutunu görebileceğiniz meydanda; diğer yandan bin bir baharat ile hazırlanan çeşit çeşit yöresel yemeklerin tadını çıkartabilirsiniz. Souk isimli açık hava pazarlarında, yerel insanların kendilerine has yöresel kumaşlarını, dericilerin ve ahşapçıların özel el işi eserlerinin ve Fas’a özgü Argan bitkisine ait ürünlerin satıldığı tezgahlarda alışveriş yaparken kendinizi kaybedebilirsiniz.

Çöl ikliminin hakim olduğu Marakeş’te 20. yüzyıl başlarında bir Fransız gezginin tüm dünyadan topladığı yüzlerce bitki ile oluşturduğu botanik Bahçesi Majorelle, adeta çölde bir vaha etkisi yaratıyor. Her köşesi birbirinden renkli, şehrin en özel alanlarından olan bu cennet bahçedeki bitki ve hayvan çeşitliliği ziyaretçilerini hayran bırakıyor. Dünya’nın en önemli moda isimlerinden Yves Saint Laurent’in satın aldığı bu sıradışı bölgenin içerisinde bulunan Yves Saint Laurent Müze’si çok özel bir kolleksiyon sunuyor.

Boutique Style ayrıcalığı ile dünya’nın en lüks tarihi saray otellerinden La Mamounia’ya ev sahipliği yapan Marakeş’te, otelin sadece size özel büyüleyici bir alanında ayrıcalıklı bir yemek organize edilebilir ve 1001 gece eğlencelerini aratmayacak muhteşem bir gece yaşayabilirsiniz. Avrupa modernizmi ve Afrika egzotizmi ile zenginleşmiş Fas mutfağının yöresel lezzetlerini hem tadıp hem de öğrenebileceğiniz, bölgedeki birbirinden renkli pazarlardan alışverişle başlayan özel bir yemek dersine katılabilirsiniz.

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım