Budapeşte MACARİSTAN

Budapeşte

MACARİSTAN

Tarih boyunca himaye altına girdikleri farklı Dünya medeniyetlerinin etkisi ile zenginleşen kültürel kent mirasınının kazanımı olarak mimari anlamda oldukça zengin olan Budağeşte, tarihi yapıtları yanı sıra doğal güzelliğinin olağanüstü yansıması olan şehir silüeti ile Avrupa’nın en görülmeye değer şehirlerindendir. UNESCO Dünya Mirası Listesi içerisinde onlarca tarihi ve doğal güzellikler barındıran Budapeşte, Tuna Nehri ile ikiye ayrılmış olan iki yakasını birbirine bağlayan ışıl ışıl tarihi köprüleri, mimarileri ile birbirinden özel tarihi binaları ve orta çağdan süregelen kent meydanları ile tek kelime ile büyüleyici.

Neredeyse şehrin her tarafından görülen ve şehre Tuna Nehri ile birlikte muhteşem bir manzara katan efsanevi Buda Kalesi; içinde yer alan Budapeşte Tarihi Müzesi, Macar Ulusal Galerisi ve Milli Kütüphanesi ile şehrin en önemli ziyaret noktası. Şehrin bir diğer sembol yapıtı benzersiz bir mimari şaheser Zincir Köprü Tuna Nehrinin iki yakasını görkemli bir şekilde bağlarken, şehre bir başka olağanüstü manzara katan Parlamento Binası nehrin bir tarafında görkemli bir mimari harika. Macaristanın bininci yılı anısına yapılmış çok özel bir anıtın da bulunduğu Kahramanlar Meydanı şehrin enerjisi bitmeyen noktalarındanken; yemyeşil Városliget şehir parkı, oldukça ilginç büyük termal havuzu, Avrupa'nın en büyük hayvanat bahçesi, bir sirk, bir eğlence parkı ve Vajdahunyad Kalesi ile kesinlikle görülmeye değer yerlerden. Tarihte Osmanlı’nın hükmettiği dönemden şehre miras hamam ve kaplıcalar da şehrin ziyarete değer noktaları.

Boutique Style Travel ile Tuna Nehri boyunca şehrin muhteşem manzarasını ayrıcalıklı şekilde gözlemleyebileceğiniz tekne turu ile unutulmaz bir deneyim yaşayabilir, şehrin unutulmaz manzarasıyla güzelleşmiş ve gün batımının birlikte izlenebileceği eşsiz bir noktada size özel romantik bir kokteyl organize edebiliriz.

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım