Buenos Aires ARJANTİN

Buenos Aires

ARJANTİN

Arjantin’in ve tangonun başkenti olan Buenos Aires, dünyaca ünlü müzeleri, rengarenk evlerle dolu sokakları ve yüzlerce tango salonu ile aynı zamanda tam bir kültür başkenti. Aşk ve romantizmin şehri “Amerika kıtasının Paris’i” Buenos Aires, Avrupai bulvarları, La Boca ve San Telmo’da hissedebileceğiniz İtalyan ruhu ve capcanlı gece hayatında hissedebileceğiniz sıcacık İspanyol eğlencesiyle, Güney Amerika kıtasında bulunan bir küçük Avrupa adeta. Giderek artan sanat galerileri ve müzeleri, genç çağdaş ve yaratıcı sanatçıları ve gurme şefleriyle benzersiz bir metropol.

Şehrin kalbinin attığı yer Plaza Del Mayo sıcacık insanların buluştuğu kafeleri ile özel iken, Goya, Rembrandt, Ronoir, Rodin ve Van Gogh gibi Avrupa’lı büyük sanatçıların eserleri bulunan Güzel Sanatlar Müzesi ve Frida Kahlo, Diego, Rivera ve Antonio Berni gibi sanatçıların çalışmalarını bulabileceğiniz MALBA Müzesi de çağdaş sanatlara ait efsanevi bir ziyaret rotası. Şehrin geleneksel bölgesi Boca mahallesinde görebileceğiniz kendine has mimari üslupta evler, çizgi filmler kadar renkli sokaklar ve bu sokakların hemen her köşesini saran tango ezgileri ile Buenos Aires eşsiz bir kültürel zenginliğe sahip. Şehrin sembol isimlerinden, Madonna’nın efsanevi şarkısı “Don’t cry for me Argentina”nın adına yazıldığı Evita Peron’un anıt mezarı Recolata Mezarlığı, tango dolu meydan Plaza Dorrego, Dünya’nın en güzel opera binalarından Colon Tiyatrosu ve muhteşem mimarisi ile Metropolitan Katedrali şehrin görülmesi gereken yerleri arasında.

Boutique Style Travel ayrıcalığı ile özellikle et restoranları ile Dünya’ya nam salmış zengin ülke mutfağını en özel adreslerde deneyimleyebilir ve bu muhteşem mutfağın sırlarını öğrenebileceğiniz yemek turlarına katılabilir; Fransızlar ile yarışacak kalitede şaraplarının tadım turlarında benzersiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Farklı ve eğlenceli bir deneyim için ise Dünya’nın en önemli Tango okullarındaki büyük ustalardan özel dersler alabilirsiniz.

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım