Chiang Mai TAYLAND

Chiang Mai

TAYLAND

Etrafı dağlarla çevrili yemyeşil bir ova üzerine kurulu Chiang Mai, her ne kadar ismi “Yeni Şehir” anlamına gelse de sayıları 300’ü bulmuş büyüleyici tarihi Budist tapınakları, fil safarileri, egzotik yerel pazarları ile Tayland’ın geleneksel ve mistik yüzünü en güzel şekilde yansıtarak ülkenin kültürel anlamda başkenti sayılmaktadır. Köklü tarihi ve oldukça zengin kültür çeşitliliğine sahip şehir Chiang Mai,  yoganın  sembol adreslerinden Himalaya Dağları'nın eteklerinde dünyanın en değerli meditasyon kamp merkezleri ile bilinen Budist Tapınaklarına ev sahipliği yapmaktadır.

Modern dünyaya kafa tutan yerel yaşamı ve bakir egzotik kültüre sahip bir çok ilkel kabilesiyle Chiang Mai, Thai mutfağının en özel lezzetlerini bulabileceğiniz sokak pazarları ve aynı zamanda alışveriş konusunda da özgün ürünleriyle oldukça ilgi çekici. Vahşi yaşamın, yerel kent hayatı ile içiçe girdiği Chiang Mai’de bir çok doğal park alanında başta filler ve zürafalar olmak üzere nice sıradışı hayvanı doğal ortamlarında izleyebilir ve hatta elinizle besleyebilirsiniz. Kentin tarif edilemez güzellikteki orkide ve kelebek bahçelerini de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Boutique Style Travel ayrıcalıkları ile dünya’nın en özel yoga ve meditasyon merkezlerinde ünlü eğitmenlerin kamplarına katılabilir, ya da himalaya eteklerinde özel yoga dersi alabilirsiniz. Alanında uzman rehberinizle kendilerine Karen-Padung denen uzun boyunlu kabilesi’nin köylerini ziyaret edebilir ve daha nice farklı kabilenin yaşantısına konuk olabilirsiniz...

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım