İtalya Adaları İTALYA

İtalya Adaları

İTALYA

Capri

İtalya’nın dillere destan adası Capri, Roma imparatorlarından Hollywood yıldızlarına, Ünlü yazarlardan Avrupa Jet sosyetesine kadar herkesin ilgisini çekebilen bir Akdeniz mucizesi. Roma İmparatorluğu kalıntılarının mistik havası, limon ağaçlarının serin esintisi, en güzel İtalyan yemeklerini yiyebileceğiniz lüks restoranları ve muhteşem koyları ile unutulmaz anlar ve hatıralar biriktirebileceğiniz bir ada. İki bölgeden oluşan adada eğlence ve lüks arıyorsanız kesinlikle Capri bölgesini, huzur ve sakinlik arıyorsanız Ana Capri bölgesine uğramalısınız. Solaro tepesi ise muhteşem manzarası ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Boutique Style farkı ile kavun büyüklüğündeki adaya özgü limonlardan yapılmış limonçello ve nefis italyan tadlarını deneyimleyebileceğiniz bir gurme turu yapabilirsiniz. Ünlü ‘’capri c'est fini’’ şarkısına da konu olmuş adanın şirin ve dar sokaklarında rehberiniz ile dolaşarak sizin için özel olarak hazırlayacağımız bir alışveriş turuna çıkabilir, adanın meşhur el yapımı sandaletlerinin yapımına tanıklık edebilirsiniz. Özel tekneniz ile adanın estrafındaki nefis koyları keşfe çıkabilir, adanın geleneksel teknesi Grottolar ile masmavi mağaraları keşfedebilirsiniz. Unutulmaz bir akşam için Boutique Style ayrıcalığı ile adanın karaktersitik villalarından birinde sadece size özel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Sardinya

Yemyeşil doğa ve turkuaz rengi denizin iç içe geçtiği Sardinya, 3000 yıllık gelenekle oluşan kendine has mutfağı ve sakin yapısı ile Akdeniz’in en güzel adalarından. Çoğunlukla huzurlu ve rahat bir tatil arayan seyahatseverler tarafından ziyaret edilse de, lüks ve eğlence arayanlar için İtalya Jet sosyetesinin en uğrak yerlerinden olan Costa Smeralda bölgesi mükemmel bir seçenek.

Boutique Style ayrıcalığı ile adanın en güzel koylarını keşfedebileceğiniz bir özel tekne turu yapabilir ve eşsiz yemeklerini deneyimleyeceğiniz gurme turuna çıkabilirsiniz. Atları ve at yetiştiriciliği ile de ünlü olan adada, muhteşem doğanın içinde huzur oldu bir at binme turu yapabilir, sıcak ve samimi yerel halkla tanışarak adanın geleneksel kültürünü keşfetme şansı elde edebilirsiniz.

Ischia

Az bilinen fakat İtalya’nın en güzel adalarından olan Ischi, ‘Vacanze a Ischia’ ve ‘The Talented Mr.Ripley’ bir çok ünlü filme ev sahipliği yapmış, cennetten kopmuş bir parça gibi adeta. Adanın yerel nüfusu az olmasına karşın milyonlarca seyahatsever, volkanik kaplıcaları, benzersiz yemekleri ve mükemmel sahilleri için adaya akın ediyor.

Boutique Style farkı ile rehberiniz eşliğinde adanın modern hayatını deneyimleyeceğiniz Ischia Porto bölgesini keşfe çıkabilir, yerel hayata karışabileceğini, ikonik Castello Aragonese ve Mixhalengelo Kulesi gibi yapıları ziyaret edebileceğiniz Ischia Ponte bölgesinde bir tura çıkabilirsiniz.. Adaya özel olan çamur banyosu ve termal sularda dinlenirken, en lüks ve konforlu otelde konaklama şansı elde edebilirsiniz. Gurme misafirlerimiz ise sadece bu adada yetişen leziz Ischia tavşanını ve yine adaya özgü şarapları deneyimleyebileceği bir yeme-içme turuna çıkabilir.

Sicilya

Sicilya adası, muhteşem doğası, tarihi, yemekleri ve kendine has kültürü ile İtalya’nın en sıradışı adası. Etna Yanardağın majestik manzarası, Sardunya çiçekleri ile bezenmiş bahçeleri, samimi yerel halkı, Birbirindne değerli Unesco Dünya Mirası Listesindeki kentleri ve eşsiz gurme mutfağı, Sicilya’yı benzersiz bir rota yapıyor.

Boutique Style farkı ile Arşimet’in ana vatanı olan antik Siracusa kentini keşfe çıkabilir, eşsiz Barok mimarisi ile ünlü Ragusa antik Yunan kentinde özel bir tarih turuna çıkabilirsiniz. Palermo ve Katanya gibi hareketli ve canlı şehirlerde yerel hayatı deneyimlerken, İtalya’nın en iyi deniz ürünlerini ve adanın kendine has şarabını deneyimleyebilecei bir gurme turuna çıkabilir, size özel tasarlayacağımız alışveriş turu ile adanın ayrıcalıklı butiklerini ziyaret edebilirsiniz.

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım