Johannesburg GÜNEY AFRİKA

Johannesburg

GÜNEY AFRİKA

Johannesburg

Altın ve gümüş madenleri ile meşhur “altın şehir” Johannesburg, Güney Afrika Cumhuriyeti’inin ve hatta Afrika kıtasının en önemli kültür ve ticaret merkezidir. Çok uluslu şirkterlerin merkezlerinin burada olması ve buna bağlı olarak şehirde yerleşik bir çok ulustan insanın etkisiyle oldukça kozmopolit bir sosyal hayata sahip. Tarih boyunca, altın madenciliği dolayısıyla oldukça zengin ve popüler bir bölge olmuş olan Johannesburg, bu sayede kültürel anlamda tam bir dünya harmonisi. Bu çok renkliliğin ve mozaiğin yarattığı yüksek enerji, şehrin kültür hayatını, mutfağını ve mimarisini benzersiz bir hale getiriyor.

Güney Afrika tarihinin zengin tarihinden miras eserlerle dolu Afrika Müzesi, heykelleri ile ikonik şehrin en canlı meydanı Nelson Mandela Meydanı, ırkçılığa karşı mücadelenin sembol bölgesi Soweto ve 5 milyon yıl öncesinden kalma insan türü fosilleri ile Sterkfontein Mağaraları şehrin en önemli ziyaret noktaları. Sayısız doğal güzelliğe de ev sahipliği yapan şehir muhteşem vahşi canlılığı ile safari bölgesi alanları ve Afrika’nın en özel botanik bölgelerinden olan parkı ile unutulmaz anılar vaad ediyor.

Boutique Style Travel ayrıcalıkları ile şehir tarihinin en önemli özelliği olan altın madenlerini ziyaret edebilir, zenginliğin sembolü altın ile ilgili şehirde bulunan özel noktaları ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ülkenin ve hatta dünya’nın en önemli liderlerinden Nelson Mandela’nın hayatı ve mücadelelerini konu alan turlar ile belgesel niteliğinde bir gün geçirebilirsiniz.

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım