Katmandu

NEPAL

Himalayaların eteklerinde kurulmuş Unesco koruması altındaki Budist ve Hindu tapınakları ile dolu Nepal’in en önemli kenti Katmandu, kiremitten yapılma, geleneksel evlerle dolu egzotik köyleri, global kültüre direnen yerel yaşamı ve spritüel zenginlikleri ile benzersiz bir deneyim imkanı sunuyor.

Şehrin en önemli anıtlarının bulunduğu Durbar Meydanı, şehrin en canlı bölgesi Thamel ve muhteşem mimarisi ve reenkarne inancının izleri ile dolu Kumari Sarayı şehirden ayrılmaan önce görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Her köşesi rengarenk tapınaklarla dolu bu karakteristik şehir, oldukça fazla sayıda festival ve karnavala da ev sahipliği yapmaktadır. Her biri birbirinden ilginç bu festival zamanlarında yerel kültüre ait oldukça özel deneyimler yaşayabilir ve bu egzotizmin bir parçası olabilirsiniz.

Dünya’nın en yüksek dağı Everest, Unesco Mirasları listesinde yer alan Chitwan National Park ve Buda’nın doğum yeri Lumbini gibi yerlere de oldukça yakın konumda bulunan bu kenti Boutique Style Travel ayrıcalığı ile keşfedebilir, benzersiz anılar biriktirebilirsiniz.

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım