Şafşavan

FAS

Fas’ın kuzeyinde Rif dağlarının eteklerine kurulmuş küçük ama sempatik bir kasaba "Chefchaouen", tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve olağanüstü mimarisiyle dünyanın her köşesinden gelen turistleri büyüleyen bir kasaba. Denizden bu kadar uzak olup deniz kenarındaymış hissi yaratan bu kasaba, çivit mavisine boyanmış evleri sayesinde attığınız ilk adımdan itibaren sizi etkisine altına alan bir rüya kent.

Chefchaoen 15. Yüzyılda Ispanya’dan göç etmiş olan Yahudiler’in sığınma amaçlı kurduğu eski bir kent. Tevrat’a göre mavi rengi, gökyüzü ve cenneti simgeliyor. Şehrin masmavi olmasının temel nedeni de bu. Yahudi ibadet kıyafetlerinin dört köşesinden sarkması gereken, mavinin güzel bir tonu olan tekhelet renkli püsküllerin şehrin rengine ilham verdiği varsayılır. Kent adeta mavi renkli boya yağmuruna tutulmuş gibi. Evler, sokaklar, kapılar neredeyse tüm yerel yapılar bu kutsal renk ile boyalı.

Kentin tarihi bölgesi surlarla çevrili Medina bölgesi, tam merkezinde bulunan Uta El-Hamam Meydan’ı ve bu meydana çıkan onlarca masmavi dar sokaklar ile şehrin doyumsuz gezi rotalarını oluşturuyor. Boutique Style Travel ayrıcalıkları ile bu şirin kasabada yöresel bir eve konuk olabilir, meşhur Fas çayını yerel bir aile ile yudumlayabilirsiniz.

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım