Salzburg AVUSTURYA

Salzburg

AVUSTURYA

Şehre muhteşem bir manzara kazandıran ve şehri çevreleyen dağlarıyla Avusturya’nın en güzel manzaraya sahip kenti Salzburg, Tuzdan Kale anlamına gelen isminden de anlaşılacağı üzere tuz ticaretiyle tarihte nam salmıştır. Doğal güzellikleri kadar köklü tarihinden gelen kültürel zenginlikleri ile özel bir destinasyon olan Salzburg, Mozart başta olmak üzere nice özel klasik müzik bestecisine ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Bu özeliğiyle Klasik müzik tutkunlarının da en önemli adreslerin arasında kendini zirveye yazdırmıştır. Özellikle Ağustos ayı boyu süren Salzburg Müzik Festivali süresince şehir adeta açık hava karnaval alanına dönüşüyor.

Barok mimarinin muhteşem bir örneği olan Salzburg Katedrali, Yunan mitolojisinde yer alan bir çok heykel ve bitkinin bahçesini süslediği ihtişamlı Mirabel Sarayı ve şehrin en canlı noktası Dom Meydan’ı ile Salzburg doyumsuz bir seyahat rotasıdır. Orta Çağ’ı yaşatan birbinden hoş evler ile dolu dar sokaklarıylaa bu sıra dışı şehirde kendi biralarını üreten mekanlarla dolu hanlarda lokal lezzetlerin keyifini çıkabilirsiniz.

Butique Style ayrıcalığıyla bu kültürün ve müziğin özel adresindeki konserleri, galaları ve davetleri ayrıcalıklı bir şekide izleyebilir, festival zamanı ise en özel localardan biletinizi ayırtabilirsiniz. Mozart Kafesinin meşhur lezzetleri “Nockerl”in ve Mozat çikolatasının yapımını öğrenebileceğiniz yemek kursuna katılabilirsiniz.

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım