Sri Lanka SRİ LANKA

Sri Lanka

SRİ LANKA

“Kutsal Ülke” Sri Lanka, tarih öncesine dayanan kültürel ve sosyal mirası UNESCO Dünya Kültür Mirası antik bölgeleri, kumsallara uzanan palmiye ve hindistan cevizi ağaçlarının gölgesindeki kumsalları ve tropikal ormanlardan beslenen muhteşem lezzeletleri ile oldukça özel bir destinasyon. Hem kültürel hem de dinlenme tatili anlamında benzersiz imkanlara sahip olan ülke her seyahatseverin zevkine hitap edecek zenginlikleri ile oldukça popüler.

Sri Lanka’nın tarihi merkezleri Anuradhapura ve Polonnaruwa, antik şehir kalıntıları, tapınakları ve Buda heykelleri ile ülkenin en önemli ziyaret noktaları. Ülkenin sembollerinden olan, Gökyüzü Kalesi olarak da bilinen 1.600 yıllık Sigiriya (Aslan) Kayası, ülkenin bir diğer önemli görülmeye değer UNESCO Dünya Kültür Mirası bölgesi. Tarihte bahçecilik ve peyzajın ilk görüldüğü kalelerden olan Sigiriya, kale duvarlarını süsleyen freskleri, kralların kendilerini görmelerini sağlayan ayna duvarları ve muhteşem manzarası ile olağanüstü güzellikte. Ülkenin bir diğer önemli tarihi bölgesi olan Dambulla, özellikle Altın Tapınağı ve Mağara Tapınağı ile oldukça popüler iken Budizm’in kurucusu Gautama Buddha’nın dişinin sergilendiği kutsal Diş Tapınağı ile tanınıyor. Ülkenin tüm dünyaya nam salmış çay bahçeleri, şelaleler ile dolu ormanları, uçsuz bucaksız kumsalları ve muhteşem canlı çeşitliliği ile masmavi suları ülkenin tabiat güzellikleri. Dünyanın en popüler adalarından Maldivlere komşu olmasından da anlaşılacağı üzere muhteşem plajları ile olağanüstü balayı tatillerinin de adresi. Okyanusa yakın köylerde rastlayabileceğiniz çubuk üzerinde oturarak avlanan balıkçılar, Sri Lanka diyince ilk göze gelen fotoğraf kareleri..

Sri Lanka’nın başkenti Kolombo ise, rengarenk bölge mimarisinden örneklerle bezeli bulvarları ve meydanları, ülkenin en önemli tarihi eserlerinin sergilendiği müzesi ve yerel pazarları ile oldukça çekici. Kolombo olağanüstü manzaralar sunan çay ovaları ve muhteşem bitki ve hayvan çeşitlilğine sahip doğal alanları ile büyüleyici.

Boutique Style Travel seyahat tasarımcılarımız aracılığıyla, bu muhteşem destinasyonu, popüler Maldivler ile kombine ederek hem kültürel ve hem de dinlenme tatili anlamında muhteşem seyahatlar planlayabilirsiniz. Adanın akvaryumvari koylarında özel yatınız ile muhteşem bir gün geçirebilir, hatta günü yatınızda alacağınız romantik bir akşam yemeği ile süsleyebilirsiniz.

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım