Butan

BUTAN

Paro

Paro, barındırdığı 155’e yakın tapınakları, muhteşem doğası, rengarenk festivalleri ve eşsiz kültürü ile Butan’ın en önemli kentidir. Ülkenin simgesi Taktsang Tapınağı, nam-I diğer Kaplan İni, Paro vadisinde binlerce metre yükseklikteki yamaca kurulmuş ve şehri selamlıyor. Ayrıca efsanelere göre sadece bir gecede kurulduğuna inanılan Kichu Lhakhang tapınağı ve göz kamaştırıcı güzellikteki Buda heykeli ile Jangsarbu Lhakhang tapınağı da büyülü atmosferi ile dikkat çekiyor. Paro, bu muhteşem tapınaklarının yanı sıra harika doğasıyla “Son Shangri-La” (Yeryüzü cenneti llakabını sonuna kadar hakeden bir yer.

Boutique Style Travel farkı ile Paro vadisi yamaçlarına kurulmuş olan tapınakları keşfe çıkacağınız size özel tasarlanacak kültür turuna katılabilir ya da Paro’nun bakir doğası ve kutsal tapınaklarının mistik atmosferi içinde size özel olarak sunacağımız yoga seansları ile meditasyon yaparak dinlenebilirsiniz. Boutique Sytle Travel ile en özel Budist festivallerinden birisi olan, rengarenk kostümler ve geleneksek danslar ile bezeli Paro Tshechu festivalini ayrıcalıklı bir şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Thimpu

Dünyanın en gizemli ülkelerinden olan Butan’ın başkenti Thimpu, eski ve yeni dünyanın muhteşem bir harmonisini sunuyor. Bu mutlu insanlar şehrini dolaşırken bir yanda geleneksel elbiseleri ile gezen budist rahipler ile karşılacak, diğer yandan tüm modern şehirlerde olduğu gibi hareketli ve hızlı şehir yaşamına tanıklık edeceksiniz. Bu mistik şehrin en önemli ziyaret noktası, muhteşem mimari yapısı ile Tashichho Dzong Kraliyet Sarayı olacaktır. Ayrıca şehrin diğer önemli simgelerinden devasa Buddha Dordenma heykeli ve bembeyaz duvarları ile Chorten Tapınağı görülmesi gereken yerler arasında. Geleneksel kumaşlar ve ahşap boyamaların en iyi örneklerini bulabileceğiniz haftasonu marketlerinde ise şehrin yerel hayatını keşfedebileceksiniz.

Boutique Style Travel ayrıcalığı ile muhteşem manzarasıyla size büyüleyecek Dochula Pass Tepesi Ve Tapınağını ziyaret edebilir, yerel atölyelerde alacağınız Zorig Chusum olarak bilinen geleneksel ahşap ve kumaş boyama dersleri ile Bhutan kültürünün bir parçası olan bu geleneği keşfedebilirsiniz. 

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım