Kazablanka Fas

Kazablanka

Fas

Art deko mimari tarzda binaları ile Fas’ın en modern ve kozmopolit adı Türkçe’de “Beyaz Ev” olan Fas’ın en güzel şehirlerinden Kasablanka; egzotik ve bohem halinin yanısıra, oldukça zengin sosyal ve gece hayatı ile batılı bir sahil şehridir. Şehir geleneksel mimari örnekleriyle bezeli bulvarlarında ve sokaklarında, tüm modernliğinin aksine, renkli Fas egzotizminin tüm izlerini barındırıyor. Hollywood yapımı kült filmlerden Kasablanka’nın çekildiği ve filme ismini verdiği, Atlas Okyanusu kıyısına kurulu bu güzel şehir muhteşem manzaraları ile de herkesi hayran bırakıyor.

Şehrin en önemli kültürel eserlerinden 80.000 kişilik Kral 2. Hasan Camii, mimarisi ve iç süslemeleri ile tüm ziyaretçileri büyülerken; Fransız sömürgesi dönemlerden kalma art deko eserlerle dolu Birleşmiş Milletler Meydanı ve birbirinden gösterişli otel, restaurant ve gece klüpleri ile sabaha kadar enerjinin hiç bitmediği La Corniche bölgesi şehrin en önemli gezi rotalarındandır.

Boutique Style Travel ayrıcalığı ile Kazablanka filminin en önemli sahnelerine ev sahipliği yapan, kapısında sıranın eksik olmadığı Rick’s Café’nin eşsiz lezzetlerini filmdeki piyanonun dinletis eşliğinde tadabilir, sultanlara layık hizmet kalitesinde birbirinden lüks otel ve restoranları ile Afrika’nın Miami’si olarak anılan Kasablanka’nın en lüks plajlarında ve gece klüplerindeki özel localarda yerinizi ayırtabilirsiniz.

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım