Kenya

KENYA

Doğu Afrika’da yer alan Kenya, el değmemiş doğası ve modern dünyaya meydan okuyan şekilde değişmemiş yerel kültürü ile bölgenin en özel ülkelerindendir. Masalsı kumsalları, akvaryumu andıran mercan kayalıkları ve yağmur ormanlarının muhteşem zenginliğinin yanı sıra karlı dağları ve ona tamamen zıt çölleri ile bütün doğa güzelliklerini bulabileceğiniz eşsiz bir destinasyon.

Sizi bir belgeselin içinde gibi hissettirecek, vahşi doğanın tüm renklerini ve hayal edilemez çeşitliliğini gözlemleyebileceğiniz safari turlarında ve bu benzersiz doğada konumlanmış sadece size özel lüks kamplarda konaklayarak eşsiz deneyimler yaşayabilirsiniz. 5 büyük olarak adlandırılan aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanın yanı sıra eşsiz güzellikteki kuşlar ve akla gelmeyen birçok hayvan, tüm gezi boyunca sizi izliyor olacak.

Boutique Style Travle'ın size özel olarak bölgenin en özel rehberlerini bulup, bilinmeyen yerel kabileleri ziyaret imkanı sağlayabilir ve en gizli noktalardan gözlem imkanı ile unutulmaz bir deneyim yaşamanıza yardımcı olabilir. Konaklama için ise milli parkların içinde, Boutique Style Travel seyahat tasarımcıları sizin için en lüks kamp odalarını bulacaktır. Tamamen doğal malzemeler ile hazırlanmış bu kamelya tarzı özel kamplarda siz kahvaltınızı yaparken filler veya zürafaları çok yakınınızda bulabilirsiniz.

Afrika’ın en modern şehirlerinden ve Kenya’nın başkenti Nairobi, şehrin içerisinde gezerken bile vahşi doğasından hayvanlara rastlayabileceğiniz gerçekle ile rüyanın içiçe girdiği bir coğrafya. Şehirde dillerden düşmeyen, “hiç sorun yok” anlamına gelen “Hakuna Matata” sözlerinin etkisinden mi bilinmez, dost ve sıcak insanlarla dolu yerel halkının, rengarenk yerli kültürünü en misafirperver şekilde yansıtıyor.

Denizden 1754 metre yükseklikte bulunan Nakuru Gölü Milli Parkı içerisindeki Baboon Cliff noktası, leoparların ve gergedanların en özel şekilde izleme imkanı verirken; zaman zaman sayıları milyonları bulan flamingolar, milli parka ismini veren Nakuru Gölü’nü adeta pembeye boyuyorlar. Ülkenin bir diğer doğal alanı Masai Mara Milli Parkı'nın Dünyaca ünlü otellerinde, vahşi yaşamdan hiçbir duvar veya engeli olmayan sıra dışı fakat ultra lüks barakalardan oluşan kamp alanlarında ömür boyu unutulmayacak bir seyahat rotasıdır.

Boutique Style ayrıcalıkları ile vahşi yaşamın tüm doğallığını, en yakından ve kuş bakışı izleyebileceğiniz size özel Balon turu ile deneyimleyebilir, uçsuz bucaksız doğanın ortasında milli parkın ayrıcalıklı bir alanında size özel organize edilecek yemek ile unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca zürafaların kahvaltısına eşlik ettiği çok özel bir restaurantta da sıra dışı bir tecrübe edinebilirsiniz

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım