Dubrovnik HIRVATİSTAN

Dubrovnik

HIRVATİSTAN

Ortaçağdan kalma, korunmuş şehir yapısı, tarihi güzellikleri ve el değmemiş olağanüstü doğasının sunduğu birbirinden etkileyici plajları ile Unesco Dünya Mirası Listesinde bulunan Adriyatik’in incisi Dubrovnik, kendisini çevreleyen surları ve labirenti andıran, destansı Orta Çağ mimarisi taş evlerle dolu sokaklarıyla unutulmaz bir destinasyon. Tarih boyunca Bizans, Osmanlı, Fransız ve Yugoslav gibi farklı medeniyetlerin himayesi altında oldukça zenginleşen kültürel kent mirası, aynı zamanda masmavi deniz ve muhteşem doğa manzaraları ile içiçe olağanüstü bir harmoni sunuyor.

Şehrin kaleiçi bölgesi Grad, tarihi taş binaları ve mermer zeminli dar sokaklarıyla ziyaretçilerine orta çağ atmosferini yaşayabileceğiniz bir gün vaad ederken, kubbeli yapısıyla ihtişamlı Eski Şehir Katedrali, gotik mimarisi ile günümüze dek el değmemiş Sponza Sarayı, 15. ve 16. Yüzyıldan kalma tablolarıyla Dominiken Manastırı, rokoko ve barok tarzı benzersiz bir yapı olan Rektörlük Sarayı, Grad Bölgesinin en önemli tarihi yapılarından. Şehri bir zırh gibi saran surların üzerinde yapılacak yürüyüşün sonunda izlenebilecek gün batımı unutulmaz anılar biriktireceğiniz bir deneyim olacaktır.

Son yıllarda Game of Thrones’a evsahipliği yaparak bütün dünyanın ilgisini çeken kentte Boutique Style Travel ayrıcalıkları ile kendinizi dizinin setinde gibi hissedebileceğiniz size özel bir konsept turu yapabilir, hayranı olduğunuz yerel oyuncuları ile tanışabilirsiniz.

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım