Kaliforniya AMERİKA

Kaliforniya

AMERİKA

Kaliforniya

Amerika’nın en önemli metropollerinden Los Angeles, tarihi ve kültürel merkezlerinden San Fransisko ve tüm dünya’ya nam salmış sinemanın anavatanı Los Angeles gibi önemli şehirleri kapsayan Kaliforniya eyaleti, dev metropollerin yanı sıra sıradışı bir doğal yaşama ev sahipliği yapan, Yosemiti Milli Parkı ve meşhur Ölüm Vadisi gibi muhteşem doğal alanları ile Amerika’nın en keşfedilmesi gereken bölgelerindendir.

Los Angeles

Dünya’nın en özel metropollerinden “Melekler Şehri” Los Angeles, birbirinden önemli sportif ve kültürel showlar ile günün her saati canlılığını koruyan, dünyaca ünlü sanat galerileri ve modern sanat müzeleri ile popüler kültürün en önemli ilham merkezlerindendir. Şehrin en bilinen bölgesi Hollywood, Dünya sinemasının kalbidir ve bir çok filmin çekildiği stüdyolara ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin diğer bir önemli bölgesi, Dünya’nın en lüks ve zengin bölgelerinden Beverly Hills’in, Dünya yıldızlarının inanılmaz ihtişamlı malikanelerinin süslediği bulvarlarında kendinizi bir film yıldızı gibi hissedebilirsiniz. Şehrin kıyı bölgesi Santa Monica ise muhteşem metropolün gölgesinde izole bir şirin tatil kasabası havasında adeta. Bazı tarihlerde oluşan dev dalgalarda muhteşem sörf yarışlarının da yapıldığı bu plajlarda şehrin tüm kalabalığından uzak güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Boutique Style ayrıcalıkları ile bu rüya şehirde kurulu film stüdyolarında, filmlerin kamera arkalarına ve kurulu platolarına  ayrıcalıklı ziyaretler sağlayabilir, hatta şanslıysanız hayranı olduğunuz ünlülerle tanışma imkanı yakalayabilirsiniz. Dünya’nın en ünlü basketbol takımlarına ev sahipliği yapan bu şehirde, NBA maçlarını, takımın fanatiklerinden olan dünyaca ünlü yıldızlarla omuz omuza, oyuncuların bir kaç adım uzaklıkta en ayrıclıklı şekilde izleyebilirsiniz. 

San Fransisko

Amerika’nın önemli tarihi ve kültürel yerleşim merkezlerinden San Fransisko, Dünyaca ünlü hapishanesi ile meşhur Alcatraz Adası, çevresindeki parkı ve plajlarıyla Amerika tarihinde oldukça özel yeri olan Golden Gate Köprüsü ve Dünya’nın en büyük teknoloji merkezi Silikon Vadisi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Bu güzel kıyı şehrinde, Amerikan mimarisinin birbirinden güzel örnekler ile dolu sokaklarını bir ağ gibi örmüş nostaljik klasik tramvay hattıyla gezerken,  şehrin kalbinin attığı yer  Union Meydanı’nda kentin tüm dinanizmine şahit olabilirsiniz. Dünya’nın Çin sınırları dışındaki en büyük çin mahallesi Chinatown, San Fransisko’nun kozmopolit yapısına çok büyük katkı veren karnaval tadında rengarenk bir bölgedir.

Boutique Style ayrıcalıkları ile bu güzel kıyı kentinde muhteşem manzaralara tanıklık edeceğiniz özel bir tekne turu yapabilir ve bu tur esnasında küçük bir ada olan Melek Adasında size özel hazırlanmış bir piknik veya barbekü ile kendinizi şımartabilirsiniz.

Napa Vadisi

Gurme seyahat severlerin beklentilerini karşılayacak tüm olanaklara sahip Napa Vadisi, birbirinden değerli şarapların yapıldığı bağlar ve özel butik oteller ile tam bir cennet. Boutique Style ile dünyaca ünlü şeflerin hazırladığı birbirinden özel tatlara eşlik eden bölgenin özel üzümlerinden elde edilen ödüllü şaraplarla geçirilen bir günü, bağ gezileri, mahzen gezilerini kapsayan muhteşem bir tadım turu ve sıcak hava balon turu ile unutulmaz bir hale getirebilirsiniz.   

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım