Londra İNGİLTERE

Londra

İNGİLTERE

Köklü tarihinin mirası görkemli sarayları, olağanüstü zengin mimari üsluptaki binaları ve kuleleri ile Avrupa’nın en önemli metropollerinden Londra, bir şehirde aranan tüm güzelliklere sahip. Dünya’nın en çok turist ağırlayan şehirlerinden olan Londra, sosyal hayatın en güzel şekilde yaşandığı tarihi meydanları, Dünya’nın bir çok yerinden toplanmış ve tarihin en önemli sanat eserleri ile dolu eşsiz büyüklükteki müzeleri ile bitmesini istemeyeceğiniz ve tekrar tekrar uğramak isteyeceğiniz bir seyahat rotasıdır. Ayrıca şehrin sembolü niteliğinde çift katlı otobüsleri ve kırmızı telefon kulübeleri ile süslü bulvar ve meydanları popüler kültürün ilham noktalarından.

Tarihin her döneminde başrolde olmayı başarmış köklü bir medeniyet geçmişi ile İngiltere Kraliyetine asırlarca ev sahipliği yapmış olan Buckingham Sarayı, avam ve lordlar kamerasının oluşturduğu İngiliz Parlamentosuna ev sahipliği yapan Westminster Sarayı, şehrin sembollerinden Big Ben Kulesi, olağanüstü mimarisi ile Tower Bridge Köprüsü ve UNESCO Dünya Mirası Londra Kalesi şehrin tarihi güzelliklerinden sadece bazıları. Müzecilik konusunda adeta bir cennet olan Londra’da, Türk uygarlıkları da dahil olmak üzere Dünya’daki onlarca uygarlığa ait benzersiz eserlerin sergilendiği British Museum, modern sanatın mabed adreslerinden Tate Müzesi ve Ingiliz tarihinin en önemli eserlerinin sergilendiği London Müzesi kesinlikle görülmesi gereken noktalar.

Şehrin kalbinin attığı, hareketin hiç durmadığı Trafalgar Meydanını içine alan, Charles Dickens, Karl Marx, Lenin gibi efsanevi isimlere ev sahipliği yapmış Soho Bölgesi; pastel renkli pastadan yapılmış gibi evler ve Bilim müzesi, Doğa Tarihi Müzesi gibi müzeler ile çevrili Kensington Bölgesi şehrin modern hayata dair tüm izleri taşıyan bölgelerden sadece birkaçı. Çağımız alış veriş merkezlerinin ilham noktalarından ve Avrupa’nın en popülerlerinden Harrods ile tüm sokakları ve içindeki kocaman alışveriş merkesi ile Oxford Street Londra’nın en ilgi çeken noktalarındandır.

Boutique Style ile İngiliz kültürünün en geleneksel alışkanlığı 5 çayını, bu alışkanlığın en özel adreslerinde birbirinden hoş lezzetler ile yaşayabilir hatta bu ana ait lezzetlerin yapım derslerine katılabilirsiniz. Harry Potter ve Agatha Christie temalı turlar ile hikayelerin içinde gibi hissedeceğiniz bir gün geçirebilir veya insanlık tarihi ve kültürü anlamında dünyadaki en büyük müzelerinden biri olan British Museum’da müze müdürü ile müzeyi en derin şekilde deneyimleyebilirsiniz.  

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım