Botswana BOTSVANA

Botswana

BOTSVANA

Afrika’nın güneyinde bulunan, çöl ikliminin hakim olduğu Botsvana, el değmemiş doğası ve değişime direnen yerel kültürü ile en popüler safari destinasyonlarından. Neredeyse hiç medeniyet görmemiş kabilelere ev sahipliği yapan kendinizi çağlar öncesinde hissedeceğiniz yerleşim yerlerine yapılacak ziyaretler Botswana’nın en önemli ziyaret sebeplerinden.

Canlı çeşitliliği açısından kıtanın en zengin milli parklarına sahip olan Botswana, kıtanın en büyük çöllerinden Kalahari Çölü’ne ve ay yüzeyini andıran yüzey oluşumları ile Makgadikgadi tuz havzası gibi eşsiz doğal alanlarıa da ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça zengin aslan, leopar ve fil nüfusuyla kıtanın en popüler doğal yaşam bölgesi Chobe Doğal Parkı, bütün bölgeye yaşam taşıyan su yolları ve olağanüstü çeşitlilikte vahşi su canlıları ve doğal güzellikleri ile Okavango Milli Parkı ve kıtanın en özel çöl alanlarından Kalahari Milli Parkı; ülkenin başlıca ziyaret rotalarıdır.

Boutique Style Travel ayrıcalıkları ile ülkenin medeniyetle tanışmamış, modern hayatın henüz keşfedilmediği köylerde yaşal yerli kabileleri ziyaret edebilir, sıradışı yaşamlarını deneyimleyebilirsiniz. Konaklama konusunda dünyanın en farklı alternatilerinden olan, milli parkların içinde tamamen doğal malzemeler ile hazırlanmış baraka tarzı lüks ve özel kamplarda konaklayabilir, bu konaklama esanasında aslanlar, filler ve zürafalar gibi vahşi hayvanları yanı başınızda hissedebilirsiniz. 

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım