Cape Town GÜNEY AFRİKA

Cape Town

GÜNEY AFRİKA

Cape Town

Güney Afrika Cumhuriyeti'nin üç başkentinden birisi olan, ülkenin en popüler ve kosmopolit şehri Cape Town, Afrika Kıtası’nın güneyinde, eşsiz güzellikte plajları, el değmemiş doğası, sıra dışı kültürel yaşantısı ve capcanlı gece hayatı ile unutulmayacak bir destinasyon. Aynı seyahat esnasında hem bir metropolde aranılan modern imkanları, hem safari alanları ve eşsiz doğal güzellikleri hem de köklü tarihi, siyasi kültürü ve rengarenk yerel yaşamı ile bir çok farklı deneyimi yaşayabileceğiniz, özel bir adres.

Sonsuzluğa uzanan büyüleyici manzarasıyla ve muhteşem tabiatı ile Ümit Burnu Milli Parkı, Afrika penguenlerinin en güzel izlendiği Boulder Plajı, güneşlenen fok balıkları ile meşhur False Körfezi Adası, fok kolonileri, balinalar ve beyaz köpek balıklarını gözlemleyebileceğiniz Gansbaai ve teleferik ile ulaşılan muhteşem gün batımı noktası Masa (Table) Dağı şehrin başlıca doğal güzellikleri... Dünya’nın en önemli botanik bahçelerinden Kirstenbosch Botanik Bahçesi ve şempanze, penguen, gergedan, zürafa, hippopotam, çita ve fil gibi bir çok nesli tükenme tehlikesindeki canlı nüfusu ile safari imkanları her ziyaretçinin deneyimlemesi gereken ziyaret noktaları. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Nelson Mandela’nın tutsak tutulduğu Robben Adası, harika doğa manzaraları, olağanüstü çeşitlilikte kuş çeşitleri ve penguen nüfusu ile Cape Town’un en görülmesi gereken yerlerinden.

Nüfusun oldukça keskin farklılıklarla ayrıştığı fakat barış içinde yaşadığı kültür mozaiği köyleri; mimari açıdan harika örnekler olan kendilerine has evleri ve afrika mutfağının en özel yerel lezzetleri ile Cape Town görülmeye ve deneyimlemeye değer.

Boutique Style Travel ile bu doğa harikası şehri helikopter turu ile en ayrıcalıklı şekilde gözlemleyebilir, şehrin dünyaca ünlü şaraplarını egzotik yerel lezzetlerle tadabileceğiniz lokal yaşam turlarına katılabilir, dev köpekbalıkları ve balinaları gözlemleyebileceğiniz kafes dalışların tecrübe edebilirsiniz. Gün batımının sonsuz ufuk çizgisinde kaybolduğu Masa Dağı veya Clifton Sahili'nde size özel bir alanda gün batımı kokteyli ile kendinizi şımartabilirsniz.

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım