Tanzanya TANZANYA

Tanzanya

TANZANYA

Afrika’nın en tercih edilen milli parklarından Serengeti Milli Park’ına ve Afrika’nın en yüksek tepesi efsanevi Klimanjaro Dağı’na ev sahipliği yapan ülke, hem kültürel hem doğal güzellikleri ile dört mevsim ziyaret edilebilecek özel bir destinasyon. Masmavi deniziyle Zanzibar, el değmemiş vahşi yaşama ev sahipliği yapan Serengeti Bölgesi ve tarihi şehir Darüsselam ülkenin en özel rotaları.

Darüsselam

Arapça’da “Barış Şehri” anlamına gelen Darüsselam, meşhur kumsalları, egzotik modernliği ve benzersiz doğasıyla Tanzanya’nın en önemli merkezlerindendir. Kültürel anlamda oldukça zengin olan şehir, muhafaza ettiği geleneksel değerlerinin yanısıra modern dünyaya ayak uydurarak önemli bir seyahat adresi oluyor. Liman şehri olmasının getirdiği zenginlik ve multikültürel yapısı ile oldukça zengin bir mutfağı da olan şehirde özellikle deniz ürünleri ile yapılan lezzetleri kesinlikle tadılması gerekiyor.

Rengarenk Yöresel pazarlarında birbirinden özel tropikal lezzetleri tadabilir, alışveriş yapabileceğiniz yerel kıyafetler ile kendinizi şımartabilirsiniz.

Zanzibar

Turkuaz suların ve altın renki kumsalların çevrelediği rüya ada “Siyah adamların kumsalı” Zanzibar, Afrika’nın en popüler adalarındandır. Günde iki kez gel-git yaşanan adada deniz, sular çekildikten sonra göz kamaştıran bir manzaraya kavuşuyor. Ada her seviyeden dalışsevere olağanüstü çeşitlilikte canlılık ve rengarenk mercan kayalıkları ile dolu benzersiz dalış noktalarına ev sahipliği yapıyor. Tarihte fildişi ve köle ticareti ile tanınan ada, şimdilerde vanilya, tarçın , kara biber gibi baharatları ile meşhur adanın yerel halk tarafından lakabı “Baharat Adası”dır.

Şehrin en ilgi çekici özelliklerinden biri ise dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından Freddy Mercury’nin doğum yeri olmasıdır. Hayranları için, müze olarak kullanılann sanatçının doğduğu ev oldukça özel bir ziyaret noktasıdır.

Boutique Style ile bölgeye has “Dhow” isimli teknelerle unutulmaz bir tekne turuna çıkabilir, hatta tur esnasında bölgenin sıra dışı restaurantlarından, küçük bir adaya kurulu “The Rock Restaurant”a da uğrayabilirsiniz.

Tanzanya Safari

Vahşi yaşamın en doğal ortamında gözlemlendiği safari turlarının, en ayrıcalıklı şekilde yapıldığı destinasyonlardan olan Tanzanya’da her biri birbirinden farklı büyüklükte ve özellikte bir çok milli park eşsiz bir tatil için seyahatseverleri bekliyor. Dünya’nın 10 Harikasından biri ve olağanüstü sayıda vahşi hayvana ev sahipliği yapan “uçsuz bucaksız ova” Serengeti Milli Parkı, UNESCO’nun koruma listesinde bulunan yaklaşık 3 milyon yıldır yaşamın olduğu varsayılan Ngorongoro Koruma Alanı ve Ernest Hemingway’in adına kitap yazdığı Unesco Dünya Mirası listesinden Klimanjaro Milli Parkı bölgenin en özel ziyaret noktaları. Boutique Style Travel ile bu muhteşem doğa ile içiçe tamamen size özel bir yemek organizasyonu unutulmaz bir deneyim olacaktır.

GEZİ PLANINIZ İÇİN

SİZİ ARAYALIM

Seçtiğiniz tarihte, belirlediğiniz kişi sayısıyla ya da dilerseniz tek başınıza, dünya üzerine nereye isterseniz oraya

Siz sadece kahramanı olmak istediğiniz hikayeyi hayal edin, bırakın BOUTIQUE STYLE sizin için gerçeğe çevirsin!
SİZİ ARAYALIM

Sizi Arayalım